VRD 2018 budou EKO!

Novinkou 28. ročníku Vodňanských rybářských dnů bude zavedení systému vratných kelímků na stáncích poskytujících občerstvení.

Hlavními důvody jsou ekologie, která úzce souvisí s tématem rybářských dnů, a zlepšení pořádku ve městě.

Co je ekologický vratný kelímek?

Vratné kelímky, v porovnání s jednorázovými obaly, výrazně snižují zátěž a vliv na životní prostředí. Jednorázový kelímek je po prvním použití vhozen do směsného odpadu (bez další možnosti třídění). Vratný kelímek je pevný, v podstatě nerozbitný a po několika letech používání je zaslán k recyklaci.

Jak to tedy bude fungovat?

Kelímek funguje na principu „vratné zálohy“. Při zakoupení nápoje uhradí zákazník zálohu za kelímek, tedy 50 Kč, kterou po vrácení kelímku obdrží zpět. V opačném případě zůstává kelímek zákazníkovi jako hodnotný suvenýr. Výhodou tohoto systému je čisté prostředí bez přeplněných odpadkových košů jednorázovými obaly. Vše je samozřejmě naprosto hygienické.

Na mnoha akcích podobného formátu je to již běžná věc, proto se nebojíme a jdeme do toho!

Navíc jsme pro tento rok nechali vyrobit limitovanou edici s logem Vodňanských rybářských dnů, která se jistě stane vyhledávaným suvenýrem. Věříme, že se návštěvníci ztotožní s touto novinkou a že tento krok povede ke zvýšení kreditu této akce.

Další aktuality

Dobrá zpráva pro stánkaře, kteří mají zájem nabídnout své zboží k prodeji na letošním sobotním trhu. 19. března byl uveden do provozu již známý systém elektronických rezervací. Je to nejjednodušší... více

Pořadatelé akce

Město Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech
Střední rybářská škola Vodňany
Hlavní mediální partnerKiss Jižní Čechy
Hlavní partnerSkupina ČEZ
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím