SOUs Vodňany získalo druhé místo

V rámci 27. ročníku Vodňanských rybářských dnů proběhla ve středu 24. 5. 2016 na SOUs Vodňany kuchařská soutěž s názvem „Netradiční úprava amura bílého“. SOUs Vodňany je už tradičně řadu let organizátorem této regionální kuchařské soutěže, kdy pokaždé jde o netradiční úpravu vybraného druhu ryby. V minulosti žáci z učebního oboru kuchař nebo kuchař-číšník soutěžili při úpravě kapra nebo štiky a letos se jednalo o přípravu kaprovité ryby amura bílého.

Kuchařského klání se zúčastnily čtyři dvoučlenné týmy. Dvě družstva byla ze SOUs Vodňany a po jednom družstvu z VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice a ze Střední školy Horažďovice. Naše škola postavila dvě družstva, protože zástupci tradičního účastníka této soutěže ze SOŠ a SOU Písek nemohli na poslední chvíli přijet, protože se jim termín soutěže překrýval s termíny maturitních zkoušek. Naše škola postupně oslovila zbývající dvě školy ze Strakonic a z Horažďovic, zda by nechtěli postavit dvě družstva, a když to tyto školy odmítly, tak jsme se rozhodli postavit další družstvo sami.

V časovém limitu 4 hodin museli soutěžící připravit předkrm a hlavní chod z amura bílého podle vlastní receptury a ukázat tak své dovednosti ze studovaného oboru. Recept společně s kalkulací odevzdali na začátku soutěže komisi a po celou dobu pracovali při přípravě pokrmů samostatně bez pomoci pedagogů.

V průběhu soutěže bylo vidět, že se soutěžící snaží, aby jejich pokrm byl ten nejlepší a zaujal porotu, která měla jejich výsledky zhodnotit. Předsedou této poroty byl v letošním roce známý český herec Oldřich Navrátil, dalšími členy pak Václav Heřman, starosta města Vodňany, Mgr. Júsuf Traore, Dis, vedoucí odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství z MÚ Vodňany, Miloš Štěpnička, známý kuchař, rybář a autor několika rybích kuchařek a  Bc. Martin Kahanec, Dis., z FROV Vodňany. Porota hodnotila celkový vzhled, chuť, kreativitu a originalitu pokrmů, které jednotlivé týmy připravily, a neměla jednoduchý úkol. Takže výsledné bodové hodnocení bylo těsné a rozdíly v bodech mezi jednotlivými soutěžními týmy byly malé.

Na 1. místě se umístil tým z VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice. Naše žákyně Pavla Kunešová a Nikola Maroušková si vedly velice dobře a obsadily pěkné 2. místo. Na 3. místě skončili žáci ze Střední školy Horažďovice.

Blahopřejeme nejen vítězům, ale všem soutěžícím a přejeme jim hodně úspěchů v oboru, který si zvolili. Našim žákům blahopřejeme k pěknému umístění a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy. Poděkování patří také všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě této soutěže, především vedoucí učitelce odborného výcviku paní Miroslavě Vavruškové a paní Marii Novákové, která naše žáky na soutěž připravovala.

Mgr. Jaroslava Vejvodová

učitelka SOUs Vodňany

Další aktuality

Ve dnech 24. – 28. 5. 2017 se Fakulta rybářství a ochrany vod JU již tradičně zapojila do oslav města Vodňany a uchystala pro návštěvníky Vodňanských rybářských dnů 2017 možnost... více

            Vhodně zvolený termín, pěkné počasí a kyvadlová doprava mezi městem a rybářskou školou dělají své. Také letos střední rybářská škola v sobotu 27. května doslova praskala ve švech. Návštěvníci byli... více

Fotbalové hřiště ve Vodňanech se v pátek 26. května 2017 přeměnilo na sluncem prozářené mraveniště sportovních výkonů, a především velkých zážitků fair play. Fotbalový klub Vodňany uspořádal v rámci Vodňanských rybářských dní... více

Pořadatelé akce

Město Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech
Střední rybářská škola Vodňany
Hlavní mediální partnerKiss Jižní Čechy
Hlavní partnerSkupina ČEZ
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím