Program – sobota 22. května

Vodňanské rybářské dny 2021

V letošním roce se tradiční, oblíbená a nejrozsáhlejší kulturně společenská akce ve Vodňanech uskuteční pouze v jednom dni a to v sobotu 22. 5. 2021 a ve velmi omezeném režimu.

Slavnostní 30. ročník, který připadnul na květen 2020 se již podruhé přesouvá a věříme, že se v plné parádě uskuteční v roce 2022.

S ohledem na pandemickou situaci a hygienická opatření připravujeme jednodenní program, který bude maximálně bezpečný a přitom pozitivní:


Vodňanské rybářské dny 2021

 

Tradiční, oblíbená a nejrozsáhlejší kulturně společenská akce ve městě

se letos s ohledem na pandemická opatření uskuteční pouze v omezeném provedení.

 

S ohledem na aktuální hygienická opatření připravujeme komorní program, který bude maximálně bezpečný a přitom pozitivní:

 

  • Mše za rybáře a za město Vodňany: v pátek 5. od 19 hodin, před rybářskou školou na břehu rybníka Malá Podvinice, celebruje kněz Josef Prokeš

 

  • Farmářské trhy: v sobotu 22. 5. od 7 do 11 hodin, náměstí Svobody

 

  • Za rybami přes Vodňany, zábavně naučná stezka: v sobotu po celý den a dále až do 13. 6. 2021. Trasa vás provede mezi místy, partnerskými organizacemi a institucemi ve městě. Nabídne rodinám s dětmi nejen procházku, lovení odměn, hravou formou podá informace o vybraných rybách a povede k hledání překvapivých nebo úsměvných souvislostí. Mlčenlivým průvodcem vám bude výtvarně zpracovaná mapa, kterou najdete uprostřed Zpravodaje. Živou, hovornou a vtipnou průvodkyní bude herečka Simona Babčáková, která nastoupí na stezku v 10 hodin u kulturního domu.

Start procházky je před kulturním domem, cíl v Městské knihovně.

 

  • Den otevřených dveří, hry a soutěže: v sobotu od 10 do 16 hodin v areálu objektů FROV, SRŠ, MEVPIS. Výstavní prostory otevře Městská galerie a muzeum, Městské kulturní středisko nabídne komorní doprovodný program před budovou kulturního domu a v Zeyerových sadech, občerstvovací okénka budou k dispozici nejen v areálu Blanice. Rozsah podle aktuálních hygienických opatření.

 

  • Tradiční gastronomická soutěž se nemohla v tomto roce uskutečnit, nahradil ji Den učňovských dovedností. Foto a videozáznamy najdete webových stránkách a na facebookovém profilu Vodňanských rybářských dnů.

 

  • Barevné speciální vydání Zpravodaje města Vodňany je součástí letošního bezpečného programu. Najdete zde rozhovory, zajímavosti na téma Vodňanských rybářských dnů.

Vodňanský rybářský den

 

Otevřeme v 10 hodin zábavně naučnou stezkou Za rybami kolem Vodňan, která vás provede mezi místy, partnerskými organizacemi a institucemi ve městě. Umožní-li to aktuální opatření, bude v areálech nabízen program, dny otevřených dvěří, hry a soutěže pro děti. Start procházky je u Městského kulturního střediska.

 

Vitríny kulturního domu poskytnou prostor pro tematicky laděnou výstavu, kterou připraví Městské muzeum a galerie.

 

Část bezpečného programu bude přenesena i do virtuálního světa a to včetně tradiční studentské gastronomické soutěže. Prostor poskytne i letošní speciální vydání vodňanského Zpravodaje, které bude obšírněji než obvykle věnováno Vodňanským rybářským dnům a souvisejícím tématům ať už to budou pohledy do historie, budoucnosti nebo současnosti rybářství a rybářské tematice spojené s městem a jeho osobnostmi.

Pořadatelé akce

Město Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech
Střední rybářská škola Vodňany
Hlavní mediální partnerKiss Jižní Čechy
Hlavní partnerSkupina ČEZ
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím