Program – sobota 22. května

Vodňanské rybářské dny 2021

V letošním roce se tradiční, oblíbená a nejrozsáhlejší kulturně společenská akce ve Vodňanech uskuteční pouze v jednom dni a to v sobotu 22. 5. 2021 a ve velmi omezeném režimu.

Slavnostní 30. ročník, který připadnul na květen 2020 se již podruhé přesouvá a věříme, že se v plné parádě uskuteční v roce 2022.

S ohledem na pandemickou situaci a hygienická opatření připravujeme jednodenní program, který bude maximálně bezpečný a přitom pozitivní:


Vodňanský rybářský den je za dveřmi a zde je pozvánka na zbrusu novou stezku ZA RYBAMI PŘES VODŇANY, kterou pokřtí náš vzácný host herečka Simona Babčáková https://www.facebook.com/simonababcakova1

Můžete nás následovat:

10:00 otvíráme stezku pro veřejnost před Městské kulturní středisko Vodňany, na všech 13 stanovištích pro vás budou dveře a brány otevřené, můžete tedy navštívit Městské muzeum a galerie Vodňany, Střední rybářská škola a VOŠ VHE Vodňany, Mevpis Vodňany, vybraná pracoviště Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, Sportovní Areál Blanice, Městská knihovna Vodňany

Areály se uzavřou v 16 hodin, stezku s informačními panely si ale můžete procházet až do 13. června.

Sobotní setkání na stezce se Simonou Babčákovou můžete následovat v těchto časech:

12:00 – 12:20 před Městské kulturní středisko Vodňany

společný přesun na náměstí Svobody

12:30 – 12:50 před městkou radnicí a Městské muzeum a galerie Vodňany

Simonu pak unese proud a vy ji a její autogram můžete lovit v těchto místech a časech:

13:00 – 13:20 v areálu Mevpis Vodňany

13:30 – 13:50 v areálu Genetického rybářského centra

14:10 – 14:40 v areálu Střední rybářská škola a VOŠ VHE Vodňany

14:50 – 15:20 v areálu Eperimentálního a rybochovného pracoviště a pokusnictví Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity

a na závěr v cíli, kde budete kompletovat své úlovky a získávat odměny

15:0 – 16:00 na komunitním dvorku Městská knihovna Vodňany

Každou celou hodinu mezi 10 a 15 můžete vidět ukázky výcviku psů na Kynologickém cvičišti Vodňany.

Sbalte sítě, připravte pruty a udice, nezapomeňte pláštěnky a deštníky a vydejte se na sobotní výpravu za úlovky

ZA RYBAMI PŘES VODŇANY.

Na cestě pro vás máme překvapení, občerstvení, hry, úkoly.

Praktické info: otevřené toalety jsou k dispozici na zastávkách Start, MEVPIS, Areál Blanice, Městská knihovna.

Pro bližší info volejte na 602 302 083.

 


Vodňanské rybářské dny 2021

 

Tradiční, oblíbená a nejrozsáhlejší kulturně společenská akce ve městě

se letos s ohledem na pandemická opatření uskuteční pouze v omezeném provedení.

 

S ohledem na aktuální hygienická opatření připravujeme komorní program, který bude maximálně bezpečný a přitom pozitivní:

 

  • Mše za rybáře a za město Vodňany: v pátek 21.5. od 19 hodin, před rybářskou školou na břehu rybníka Malá Podvinice, celebruje kněz Josef Prokeš

 

  • S ohledem na vývoj pandemické situace se sobotní trh 22. května na náměstí Svobody uskuteční pouze v běžném režimu od 6.00 do 12.00 hodin. Historické tržiště, na které jste byli z předchozích rybářských dnů zvyklí, nebude tento rok jeho součástí. Rezervaci prodejních míst zajišťuje správa městského tržiště. Děkujeme za pochopení.

 

  • Za rybami přes Vodňany, zábavně naučná stezka: v sobotu po celý den a dále až do 13. 6. 2021. Trasa vás provede mezi místy, partnerskými organizacemi a institucemi ve městě. Nabídne rodinám s dětmi nejen procházku, lovení odměn, hravou formou podá informace o vybraných rybách a povede k hledání překvapivých nebo úsměvných souvislostí. Mlčenlivým průvodcem vám bude výtvarně zpracovaná mapa, kterou najdete uprostřed Zpravodaje. Živou, hovornou a vtipnou průvodkyní bude herečka Simona Babčáková, která nastoupí na stezku v 10 hodin u kulturního domu.

Start procházky je před kulturním domem, cíl v Městské knihovně.

 

  • Den otevřených dveří, hry a soutěže: v sobotu od 10 do 16 hodin v areálu objektů FROV, SRŠ, MEVPIS. Výstavní prostory otevře Městská galerie a muzeum, Městské kulturní středisko nabídne komorní doprovodný program před budovou kulturního domu a v Zeyerových sadech, občerstvovací okénka budou k dispozici nejen v areálu Blanice. Rozsah podle aktuálních hygienických opatření.

 

  • Tradiční gastronomická soutěž se nemohla v tomto roce uskutečnit, nahradil ji Den učňovských dovedností. Foto a videozáznamy najdete webových stránkách a na facebookovém profilu Vodňanských rybářských dnů.

 

  • Barevné speciální vydání Zpravodaje města Vodňany je součástí letošního bezpečného programu. Najdete zde rozhovory, zajímavosti na téma Vodňanských rybářských dnů.

Vodňanský rybářský den

 

Otevřeme v 10 hodin zábavně naučnou stezkou Za rybami kolem Vodňan, která vás provede mezi místy, partnerskými organizacemi a institucemi ve městě. Umožní-li to aktuální opatření, bude v areálech nabízen program, dny otevřených dvěří, hry a soutěže pro děti. Start procházky je u Městského kulturního střediska.

 

Vitríny kulturního domu poskytnou prostor pro tematicky laděnou výstavu, kterou připraví Městské muzeum a galerie.

 

Část bezpečného programu bude přenesena i do virtuálního světa a to včetně tradiční studentské gastronomické soutěže. Prostor poskytne i letošní speciální vydání vodňanského Zpravodaje, které bude obšírněji než obvykle věnováno Vodňanským rybářským dnům a souvisejícím tématům ať už to budou pohledy do historie, budoucnosti nebo současnosti rybářství a rybářské tematice spojené s městem a jeho osobnostmi.

Pořadatelé akce

Město Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech
Střední rybářská škola Vodňany
Hlavní mediální partnerKiss Jižní Čechy
Hlavní partnerSkupina ČEZ
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím