Pomáhali jsme pohybem i srdcem

Fotbalové hřiště ve Vodňanech se v pátek 26. května 2017 přeměnilo na sluncem prozářené mraveniště sportovních výkonů, a především velkých zážitků fair play. Fotbalový klub Vodňany uspořádal v rámci Vodňanských rybářských dní již 2. ročník Mezinárodního turnaje starších přípravek, kterého se zúčastnilo 25 oddílů z Čech, Moravy i ze zahraničí. Na hřišti panovala obrovsky disciplinovaná a sportovní nálada a ani velké horko nezabránilo skvělým sportovním výkonům (podrobný popis a výsledky utkání najdete v článku FK Vodňany – pozn. red.).

Tento den sportovního klání fair play, odvahy a důrazu na rovné šance soupeřících stran doplnil další velmi důležitý sportovní počin, který měl velký přesah charitativní, a především lidský.

Centrum sociální pomoci ve Vodňanech a Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s., byly vybrány Nadací ČEZ do charitativního programu „POMÁHEJ POHYBEM“. Po celý den Mezinárodního turnaje starších přípravek měli možnost malí, velcí, sportovci i nesportovci, lidé s handicapy či bez pomáhat svým vlastním fyzickým úsilím, šlapáním na oranžových rotopedech, konkrétně závodit 1 minutu svého cyklo-sprintu. Rychlost, úsilí a kilometry se přepočítávaly při každé jízdě na konkrétní koruny, které v součtu po celém dni podpořily tyto dvě organizace na konkrétní potřebné věci a činnosti, jak v příspěvkové organizaci města Vodňany (www.cspvodnany.cz), tak neziskové organizaci v Chelčicích (www.linhart-chelcice.cz).

V průběhu šesti hodin sprintů na dvou rotopedech, které se ani minutu nezastavily, se vystřídalo na 600 závodníků, kteří na první pohled nedojeli z místa daleko, ale na ten druhý dosáhli velkých vítězství… překonali sami sebe, neboť dokázali pomoci ostatním. Tito všichni lidé zvládli „vyšlapat“ Centru sociální pomoci ve Vodňanech finanční částku 50.220 Kč a Chelčickému domovu sv. Linharta, o.p.s., 51.146 Kč. Tato velká podpora příspěvkové a neziskové organizaci byla slavnostně předána z rukou vedoucího Útvaru komunikace ETE Mgr. Petra Šuleře a starosty města Vodňany Václava Heřmana při Vodňanských rybářských dnech v sobotu 27. května 2017.

Chtěla bych poděkovat jak městu Vodňany za uspořádání Vodňanských rybářských dní, Fotbalovému klubu Vodňany za uspořádání mezinárodního turnaje, tak Základní škole a gymnáziu Vodňany, ze které přišlo se svými pedagogy podpořit tuto akci mnoho žáků. Poděkování patří jednotlivým fotbalovým oddílům žáků z celé republiky, jejich trenérům, rodičům, tak i zaměstnancům obou sociálních zařízení, rodičům uživatelů sociálně terapeutické dílny v Chelčicích a všem, kteří dokázali dát kousek sebe i za cenu svého nepohodlí (některé děti po závodech v tomto horku vyčerpáním zvracely, někteří byli spálení od sluníčka, někteří ztratili při fandění hlas apod.)

Čeho si asi nejvíce na celém tomto dni vážím já osobně, je humor, smích a radost, které na hřišti i při závodech panovaly. Jedno přísloví ze Zimbabwe říká, že „pokud umíš chodit, jsi schopen i tančit. Pokud umíš mluvit, jsi schopen i zpívat“. Záleží na úhlu pohledu: život může být plný nudných, všedních povinností, ale i ty nejobyčejnější činnosti a úkony se mohou změnit, když k nim přistupujeme s radostí.

A tak sportu zdar a humoru zvlášť! Děkujeme všem za podporu!

za všechny v Chelčickém domově sv. Linharta, o.p.s.,

krásné letní sportovní zážitky přeje Klára Kavanová Mušková.

PS: A koho tato myšlenka „Pomáhej pohybem“ zaujala, může si na své telefony přidat zdarma mobilní aplikaci EPP od Skupiny ČEZ a díky tomuto nástroji může každý svůj krok, kilometr či sportovní výkon převést na finanční podporu a věnovat ji někomu, kdo ji potřebuje (www.pomahejpohybem.cz).

Další aktuality

Dobrá zpráva pro stánkaře, kteří mají zájem nabídnout své zboží k prodeji na letošním sobotním trhu. 19. března byl uveden do provozu již známý systém elektronických rezervací. Je to nejjednodušší... více

Pořadatelé akce

Město Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech
Střední rybářská škola Vodňany
Hlavní mediální partnerKiss Jižní Čechy
Hlavní partnerSkupina ČEZ
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím