Pomáhali jsme pohybem i srdcem

Fotbalové hřiště ve Vodňanech se v pátek 26. května 2017 přeměnilo na sluncem prozářené mraveniště sportovních výkonů, a především velkých zážitků fair play. Fotbalový klub Vodňany uspořádal v rámci Vodňanských rybářských dní již 2. ročník Mezinárodního turnaje starších přípravek, kterého se zúčastnilo 25 oddílů z Čech, Moravy i ze zahraničí. Na hřišti panovala obrovsky disciplinovaná a sportovní nálada a ani velké horko nezabránilo skvělým sportovním výkonům (podrobný popis a výsledky utkání najdete v článku FK Vodňany – pozn. red.).

Tento den sportovního klání fair play, odvahy a důrazu na rovné šance soupeřících stran doplnil další velmi důležitý sportovní počin, který měl velký přesah charitativní, a především lidský.

Centrum sociální pomoci ve Vodňanech a Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s., byly vybrány Nadací ČEZ do charitativního programu „POMÁHEJ POHYBEM“. Po celý den Mezinárodního turnaje starších přípravek měli možnost malí, velcí, sportovci i nesportovci, lidé s handicapy či bez pomáhat svým vlastním fyzickým úsilím, šlapáním na oranžových rotopedech, konkrétně závodit 1 minutu svého cyklo-sprintu. Rychlost, úsilí a kilometry se přepočítávaly při každé jízdě na konkrétní koruny, které v součtu po celém dni podpořily tyto dvě organizace na konkrétní potřebné věci a činnosti, jak v příspěvkové organizaci města Vodňany (www.cspvodnany.cz), tak neziskové organizaci v Chelčicích (www.linhart-chelcice.cz).

V průběhu šesti hodin sprintů na dvou rotopedech, které se ani minutu nezastavily, se vystřídalo na 600 závodníků, kteří na první pohled nedojeli z místa daleko, ale na ten druhý dosáhli velkých vítězství… překonali sami sebe, neboť dokázali pomoci ostatním. Tito všichni lidé zvládli „vyšlapat“ Centru sociální pomoci ve Vodňanech finanční částku 50.220 Kč a Chelčickému domovu sv. Linharta, o.p.s., 51.146 Kč. Tato velká podpora příspěvkové a neziskové organizaci byla slavnostně předána z rukou vedoucího Útvaru komunikace ETE Mgr. Petra Šuleře a starosty města Vodňany Václava Heřmana při Vodňanských rybářských dnech v sobotu 27. května 2017.

Chtěla bych poděkovat jak městu Vodňany za uspořádání Vodňanských rybářských dní, Fotbalovému klubu Vodňany za uspořádání mezinárodního turnaje, tak Základní škole a gymnáziu Vodňany, ze které přišlo se svými pedagogy podpořit tuto akci mnoho žáků. Poděkování patří jednotlivým fotbalovým oddílům žáků z celé republiky, jejich trenérům, rodičům, tak i zaměstnancům obou sociálních zařízení, rodičům uživatelů sociálně terapeutické dílny v Chelčicích a všem, kteří dokázali dát kousek sebe i za cenu svého nepohodlí (některé děti po závodech v tomto horku vyčerpáním zvracely, někteří byli spálení od sluníčka, někteří ztratili při fandění hlas apod.)

Čeho si asi nejvíce na celém tomto dni vážím já osobně, je humor, smích a radost, které na hřišti i při závodech panovaly. Jedno přísloví ze Zimbabwe říká, že „pokud umíš chodit, jsi schopen i tančit. Pokud umíš mluvit, jsi schopen i zpívat“. Záleží na úhlu pohledu: život může být plný nudných, všedních povinností, ale i ty nejobyčejnější činnosti a úkony se mohou změnit, když k nim přistupujeme s radostí.

A tak sportu zdar a humoru zvlášť! Děkujeme všem za podporu!

za všechny v Chelčickém domově sv. Linharta, o.p.s.,

krásné letní sportovní zážitky přeje Klára Kavanová Mušková.

PS: A koho tato myšlenka „Pomáhej pohybem“ zaujala, může si na své telefony přidat zdarma mobilní aplikaci EPP od Skupiny ČEZ a díky tomuto nástroji může každý svůj krok, kilometr či sportovní výkon převést na finanční podporu a věnovat ji někomu, kdo ji potřebuje (www.pomahejpohybem.cz).

Další aktuality

22.
Březen

PRO STÁNKAŘE

Rezervační systém tržiště již byl spuštěn. Rezervace stánku na sobotní trh na náměstí Svobody je možné uskutečnit přes elektronický rezervační systém ZDE. Bližší informace podá osoba pověřená (P.Bartoš - 777 123 509). více

Novinkou 28. ročníku Vodňanských rybářských dnů bude zavedení systému vratných kelímků na stáncích poskytujících občerstvení. Hlavními důvody jsou ekologie, která úzce souvisí s tématem rybářských dnů, a zlepšení pořádku ve městě.... více

30.
Březen

Vzpomínáme

V sobotu 25. března 2017 zemřel ve věku nedožitých 81 let pan Jiří Vinklát. Absolvent zdejší střední rybářské školy (letos chtěl uskutečnit sraz po 60 letech), posléze aranžér, výtvarník, zakladatel... více

Pořadatelé akce

Město Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech
Střední rybářská škola Vodňany
Hlavní mediální partnerKiss Jižní Čechy
Hlavní partnerSkupina ČEZ
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím