BLANICE music festival

Vodňanské rybářské dny 2021

V letošním roce se tradiční, oblíbená a nejrozsáhlejší kulturně společenská akce ve Vodňanech uskuteční pouze v jednom dni a to v sobotu 22. 5. 2021 a ve velmi omezeném režimu.

Slavnostní 30. ročník, který připadnul na květen 2020 se již podruhé přesouvá a věříme, že se v plné parádě uskuteční v roce 2022.

S ohledem na pandemickou situaci a hygienická opatření připravujeme jednodenní program, který bude maximálně bezpečný a přitom pozitivní:


Vodňanské rybářské dny 2021

 

Tradiční, oblíbená a nejrozsáhlejší kulturně společenská akce ve městě

se letos s ohledem na pandemická opatření uskuteční pouze v omezeném provedení.

 

S ohledem na aktuální hygienická opatření připravujeme komorní program, který bude maximálně bezpečný a přitom pozitivní:

 

  • Mše za rybáře a za město Vodňany: v pátek 5. od 19 hodin, před rybářskou školou na břehu rybníka Malá Podvinice, celebruje kněz Josef Prokeš

 

  • Farmářské trhy: v sobotu 22. 5. od 7 do 11 hodin, náměstí Svobody

 

  • Za rybami přes Vodňany, zábavně naučná stezka: v sobotu po celý den a dále až do 13. 6. 2021. Trasa vás provede mezi místy, partnerskými organizacemi a institucemi ve městě. Nabídne rodinám s dětmi nejen procházku, lovení odměn, hravou formou podá informace o vybraných rybách a povede k hledání překvapivých nebo úsměvných souvislostí. Mlčenlivým průvodcem vám bude výtvarně zpracovaná mapa, kterou najdete uprostřed Zpravodaje. Živou, hovornou a vtipnou průvodkyní bude herečka Simona Babčáková, která nastoupí na stezku v 10 hodin u kulturního domu.

Start procházky je před kulturním domem, cíl v Městské knihovně. 

 

  • Den otevřených dveří, hry a soutěže: v sobotu od 10 do 16 hodin v areálu objektů FROV, SRŠ, MEVPIS. Výstavní prostory otevře Městská galerie a muzeum, Městské kulturní středisko nabídne komorní doprovodný program před budovou kulturního domu a v Zeyerových sadech, občerstvovací okénka budou k dispozici nejen v areálu Blanice. Rozsah podle aktuálních hygienických opatření.

 

  • Tradiční gastronomická soutěž se nemohla v tomto roce uskutečnit, nahradil ji Den učňovských dovedností. Foto a videozáznamy najdete webových stránkách a na facebookovém profilu Vodňanských rybářských dnů.

 

  • Barevné speciální vydání Zpravodaje města Vodňany je součástí letošního bezpečného programu. Najdete zde rozhovory, zajímavosti na téma Vodňanských rybářských dnů.

 

aktuální a podrobnější informace k programu můžete sledovat na facebookových a webových stránkách Vodňanských rybářských dnů a partnerských organizací

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V rámci VRD jsme oživili možnosti kulturního vyžití místních občanů i návštěvníků Vodňan na Sportovním areálu Blanice, kde jsme z původní AFTERPARTY udělali multižánrový festival, který nemá za úkol konkurovat hlavnímu programu na náměstí, ale naopak nabídnout alternativu. Na zdařilosti celé akce mají lví podíl především vynikající výkony všech hudebních, ale i divadelních soborů, jak místních, tak i věhlasných kapel z celé republiky.

Na Blanici prostě jedeme „trochu jinak.“  A je to z náměstí jen 8 minut pěšky.

 

 
místo: Sportovní areál Blanice – Staromostecká 1187, Vodňany

Pořadatelé akce

Město Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech
Střední rybářská škola Vodňany
Hlavní mediální partnerKiss Jižní Čechy
Hlavní partnerSkupina ČEZ
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím